Školní obědy ve ŠJ ZŠ Spálené Poříčí

Vloženo 05. 01. 2016, autor Jana Brudnová a Jiří Šeffl

Pan ředitel nafotil několik naservírovaných obědů ve školní jídelně jako názornou ukázku pro rodiče. Ochutnali byste? Určitě ano. Škoda jen, že mnohdy i chutné obědy děti vrací a pokrm končí ve zbytcích. Hlavně polévky nejsou děti zvyklé jíst. Není to škoda? Vždyť už naše babičky říkaly: „Polévka je grunt a maso jenom špunt.“

Je těžké vyjít vstříc všem strávníkům, protože každému chutná něco jiného a hlavně školní stravování se musí řídit výživovými normami, musí dodržovat předepsanou pestrost stravy a spotřební koš, zároveň je omezeno finančním limitem (částkou na potraviny, kterou hradí rodiče), takže nemůžeme vařit pouze 5 nejoblíbenějších jídel, které by si děti přály, ale musí se zařazovat do jídelníčku i tolik neoblíbené luštěniny a ryby.

Paní kuchařky se snaží, aby jídlo bylo chutné a hezky naservírované na talíři, aby se nejen bříško najedlo, ale aby bylo pohlazením i pro oko, protože ne nadarmo se říká: „že jíme očima.“ A věřte, že největší odměnou pro kuchařky je, když u okénka děti řeknou: „bylo to výborné!“

Přidáváme několik fotografií jídel, cena oběda je 22,- 24,- 26,- Kč (podle věku). Posuďte, zda se můžete za tyto peníze takto najíst a napít jinde než ve školách, navíc jsou potraviny vždy čerstvé a žádné polotovary... Dobrou chuť!

Jana Brudnová, vedoucí škol. jídelny
Jiří Šeffl, ředitel ZŠ a MŠ Spálené Poříčí