Zápis do první třídy

Vloženo 22. 01. 2016, autor Mgr. Miloslava Nováková

V pátek 15. ledna proběhl na naší škole zápis budoucích prvňáčků pro školní rok 2016/2017.

Pro zkvalitnění podmínek při zápisu byla letos nově zřízena dvě oddělená stanoviště k zápisu ve dvou třídách. Toto opatření se osvědčilo, oproti dřívější době zkrátilo čekání na zápis na minimum a doufáme, že přispělo ke spokojenosti rodičů i dětí.

Děti tak mohly v pohodě a beze spěchu plnit pod dohledem zapisujících učitelek rozmanité úkoly v oblasti řečových dovedností, řešily drobné početní úlohy na základě svých matematických představ, nakreslily pěkné obrázky a na řadu přišla i znalost pohádek. Někteří šikulové dokonce předvedli tak pěkné a nevšední básničky, říkadla nebo písničky, že za to sklidili zasloužený potlesk.

V upomínku na tento den si pak všechny děti odnesly drobné dárky zhotovené žáky naší školy, pamětní listy a sladkou odměnu - perníčky se svými jmény.

K zápisu přišlo celkem 43 dětí a po zvážení odkladů některými rodiči se bude zřejmě pohybovat počet budoucích prvňáčků kolem 40, což je příznivý počet pro zřízení dvou prvních tříd v příštím školním roce.

Doufáme, že pro děti i rodiče byl zápis příjemným zážitkem a na budoucí prvňáčky se ve škole už všichni velmi těšíme!

Mgr. Miloslava Nováková