Informace k možnosti otevřít ve šk. roce 2016/17 při ZŠ Spálené Poříčí tzv. přípravnou třídu

Vloženo 30. 01. 2016, autor Mgr. Jiří Šeffl

Přípravná třída je zřizována přednostně pro děti s odkladem nástupu do první třídy, výjimečně pro děti pětileté. Podmínkou přijetí je písemné doporučení školského poradenského pracoviště, tzn. ped. psych. poradny nebo speciálně pedagogického centra, které zákonný zástupce předloží spolu s žádostí o odklad školní docházky řediteli školy do konce května 2016. O přijetí dítěte do přípravné třídy rozhoduje ředitel ZŠ. Vzdělávání v přípravné třídě je stanoveno v pokynech MŠMT. Jeho náplní je systematický rozvoj dítěte s cílem bezproblémového nástupu do školy. Jde hlavně o rozvoj a podporu sociálních dovedností - spolupráce, respektování pravidel, aj., grafomotorických dovedností – správné držení pera, rozvoj hrubé motoriky – správné držení těla, pohybové dovednosti, posílení smyslového vnímání, rozvoj předmatematických představ, slovní zásoby, komunikačních dovednosti a náprava řečových vad. Třída bude otevřena pro minimálně 10 žáků.

V případě zájmu poskytne další informace vedení školy nebo Mgr. Martina Muchová.