Masopust ve Spáleném Poříčí

Vloženo 15. 02. 2016, autor Mgr. Jiří Šeffl

V pátek 12. 2. 2016 jsme měli na naší škole projektový den „Masopust – tradice, zvyky...“

Během první hodiny se žáci seznámili s historií, zvyky, které provází toto období a připravili si masky do průvodu. Dokonce nám přálo i počasí, čerstvě napadl sníh a nálada byla na 1! Bohužel to mělo i smutný dopad, protože za Poříčím uvízl na silnici kamion a některé děti se nemohly dostat autobusem do školy. Ale přijely i děti z mateřské školky v Hořehledech a tradičně přišly také děti ze školky v Poříčí. Jak jinak – všichni v maskách! Na náměstí už nás vyhlíželi rodiče a prarodiče a s úsměvem pozorovali a fotografovali své ratolesti v maskách. V maskách byli i učitelé a učitelky. Po průvodu po náměstí jsme v tělocvičně udělali přehlídku masek a porota složená z učitelek I. a II. stupně ZŠ měla velice těžký úkol, protože musela vybrat z každé třídy 3 nejlepší masky. Ale nakonec byli odměněni všichni a opravdu si to zasloužili. Závěrečný rej masek a tanec byl odměnou pro všechny!

Mgr. Jiří Šeffl
ředitel ZŠ a MŠ Spálené Poříčí