OČMU

Vloženo 27. 06. 2016, autor Mgr. Alena Nosková

V pondělí 20. června se naše škola zúčastnila celodenní akce k ochraně člověka za mimořádných událostí. Na tento den se všichni těšíme, protože je to jen „jako“, a nikomu nehrozí skutečné nebezpečí.

Hned ráno byl vyhlášen požární poplach. Všechny třídy se brzy a bez problémů přemístily na určené místo. Ve třídách pak žáci pracovali podle výukových programů zaměřených na pomoc při různých druzích ohrožení, zkoušeli rozpoznat hrozící nebezpečí a obvázat zraněného. K dispozici rovněž měli pracovní listy.

Hlavní atrakcí byla bezesporu návštěva hasičů. Jejich nablýskaní svěřenci se znamenitě promyšleným zařízením a doplňky lákali k prohlídce i vyzkoušení. Děti se samozřejmě dozvěděly, jak se co má hasit, avšak cennější byla informace o tom, jak vzniku požáru zamezit. Nyní také vědí, že tzv. kalhotky jsou závěs pro pohyb po laně a jaký je nejlepší způsob zajištění plynulé dodávky vody k požáru. Ti, kdo se ujali legračně vypadající ukázky výbavy hasiče, zjistili, že oblečení je sice neobyčejně slušivé a funkční, ale hlavně pořádně těžké a je v něm horko.

Závěrem nám dovolte, abychom poděkovali místním hasičům za to, že se všem dětem plně věnovali, dokázali vzbudit jejich zájem a poskytli jim i nám mnoho informací, které se mohou vždycky hodit.

Mgr. Alena Nosková