Policie ČR v Základní škole ve Spáleném Poříčí

Vloženo 22. 11. 2016, autor Mgr. Jiří Šeffl

V pátek 18. 11. 2016 jsme přivítali v naší škole nprap. Jaroslava Sklenáře a prap. Jana Vaniše z Policie ČR obv. odd. Blovice. Předvedli dětem ukázky výzbroje a výstroje, vybavení služebního auta a přístroje na zjišťování drog a alkoholu. Ochotně zodpověděli spoustu dotazů a na závěr předvedli zádržení a předvedení pachatele. Úkol zněl jasně: hledá se muž v šedivém triku, jeansách, štíhlé postavy, výšky přibližně 172 cm. Pachatele vypátrali velice rychle, byl to pan Karlík, který ochotně sehrál figuranta. Přestože při zatčení ležel s pouty na rukou na podlaze tělocvičny, byl to asi jediný „pachatel“, který se usmíval. Na závěr jsme odměnili oba pány policisty velkým potleskem.

Jménem dětí, kolegyň a kolegů z pedagogického sboru děkuji za poutavou besedu a ukázky.

Mgr. Jiří Šeffl, ředitel školy

18. 11. 2016 jsme ve škole měli OČMU (Ochrana člověka za mimořádných událostí). Od devíti hodin jsme měli besedu s blovickými policisty. První část byla venku a my jsme si mohli vyzkoušet neprůstřelné vesty a helmy. Při druhé části, která byla v tělocvičně, jsme policistům pokládali otázky k jejich zaměstnání. Policisté potom mluvili o drogové závislosti, dali panu řediteli „dýchnout“, zjišťovali, jestli je paní zástupkyně nějak závislá, a nakonec zatkli pana školníka.

Adam Herout, žák 5.A