Divadlo Pod čepicí

Vloženo 01. 03. 2017, autor M. Nováková, tř. učitelka 2.A

V úterý 28. 2. navštívilo naši školu divadlo Pod čepicí s představením „Evelínko, pomáhejme přírodě!“ Žáci prvních a druhých tříd byli seznámeni prostřednictvím veselých a vtipných slepiček Květušky a Evelínky s tím, proč je tak důležité třídit odpad, co a jak je možné recyklovat a co se z recyklovaného odpadu vyrábí. Děti se během představení spontánně zapojily a nejen, že se předháněly v praktickém třídění odpadu, ale dokonce i samy zkoušely neposednou slepičku Evelínku pomocí otázek ukrytých ve vajíčcích, zda se umí ekologicky chovat. A byla to legrace!

Divadlo k nám přijelo poprvé, ale určitě ne naposledy. Děti představení nejen zaujalo a pobavilo, ale také splnilo svůj výchovný cíl - humornou formou přispět k zodpovědnému přístupu dětí k přírodě a životnímu prostředí.

M. Nováková, tř. učitelka 2.A