Vloženo 14. 04. 2017, autor Adéla Černá, 8.A, Mgr. Jiří Šeffl
Dnes 12. 4. 2017 jsme měli ve škole moc zajímavou besedu, na kterou asi dlouho nezapomeneme. Beseda se týkala osob se sluchovým postižením. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to být neslyšící. Museli jsme odezírat slova nebo krátké věty, naučili jsme se několik základních slov ve znakovém jazyce (třeba ahoj, prosím, děkuji, ano, ne, já se jmenuji, jak se máš...) a dozvěděli jsme se mnoho nového. Většina z nás například nevěděla, že každý stát má vlastní znakový jazyk. Také jsme si zahráli tichou poštu, ale právě ve znakovém jazyce. Bylo to mnohem těžší, než jsme čekali. Na konci besedy jsme se mohli ptát na to, co nás zajímalo, a také nám předvedli naše jména ve znakovém jazyce. Celé dvě hodiny všichni pozorně poslouchali. Beseda byla opravdu moc povedená a naučila nás toho opravdu hodně!
Adéla Černá, 8. A
Chtěl bych poděkovat za vynikající seminář "Odstraňujeme komunikační bariéry" slečně Ludmile Baškové a Monice Říhové z Plzeňské unie neslyšících z.s. Zažil jsem mnoho přednášek, besed, seminářů..., ale tento patřil mezi špičkové! Naši žáci se zájmem nejen poslouchali, ale sami si vyzkoušeli znakovou řeč, odezírání a další komunikace. I pro nás, pedagogické pracovníky, to byl velký zážitek. Dokonce si někteří z nás „vyměnili hodiny“, aby mohli být na celém semináři. Určitě navštívíme i kavárnu Pierot v Plzni, kde se mluví rukama.
Mgr. Jiří Šeffl, ředitel školy
Jídelna v MŠ
Od 18. do 22. listopadu 2024
Od 25. do 29. listopadu 2024
Od 2. do 6. prosince 2024
Jídelna v ZŠ
Od 18. do 22. listopadu 2024
Od 25. do 29. listopadu 2024
Od 2. do 6. prosince 2024
Informace ŠJ
Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.