Vloženo 02. 05. 2017, autor Mgr. Jana Hodková, Mgr. Jaromíra Regentová

22. dubna se napříč planetou slaví Den Země. Jako každý rok jsme si tento významný den připomněli i my.

Děti z obou stupňů naší školy se ve čtvrtek 27. 4. celé dopoledne věnovaly nejrůznějším tématům, týkajících se vztahu člověka k okolnímu prostředí, k přírodě i k jednotlivým druhům organismů. Některé třídy navštívily spálenopoříčské ekocentrum či kořenovou čistírnu odpadních vod. Nejmladší děti se zdokonalovaly v třídění odpadů, ti starší mluvily o recyklaci, obnovitelných zdrojích energie, mikroskopovali vodní bezobratlé živočichy, povídali si o včelařství a "stavěli" hotel pro divoké včely.

Poděkování za přípravu programu patří všem vyučujícím kmenových tříd, ale také vyučujícím z Církevní ZŠ a SŠ Plzeň Mgr. Michaele Jandíkové a Mgr. Petru Říhovi, kteří se podíleli na přípravě programu pro děti z 2. stupně.

Mgr. Jana Hodková
Mgr. Jaromíra Regentová

Země - modrá planeta, třída 1.B, tř. uč. Lenka Karasová

Den Země, Adéla Černá, 8.A