Zajímavá přednáška nejen o rozmnožování dravců

Vloženo 18. 10. 2017, autor Adéla Černá, 9.A

V pondělí 16. 10. nás ve škole navštívili čtyři nádherní dravci (tři druhy výrů a orlí slečna Mařenka) a pan sokolník, který si pro nás připravil přednášku na téma "Rozmnožování dravců". Téma to bylo opravdu zajímavé a přesvědčili jsme se, že by se o něm dalo povídat hodiny a hodiny. Přinesl nám ukázat vajíčka různých ptáků (nejen dravců, ale třeba i pštrosí), kostru dravce a vypreparované mládě. Na všechny zajímavé dotazy nám odpověděl, a tak jsme se dozvěděli mnoho nového ze života těchto dravců.

Také nám představil své tři chovance, které s sebou přivezl. Samozřejmě si i někteří z nás mohli nasadit sokolnickou rukavici a blíže se seznámit s krásnou výří samičkou Sisou. Sisa mezi námi trpělivě létala a z kousků kuřátek, které jsme měli připravené jako odměnu, měla velikou radost.

Celá přednáška se konala v tělocvičně a jako bidýlko pro mladého výra dobře posloužil i koš na basketball.

Chtěla bych moc poděkovat panu sokolníkovi, ale také vedení naší školy za milé zpestření běžné výuky. Vážíme si toho, co pro nás děláte, a to nemluvím jen o této přednášce.

Adéla Černá, 9.A.