Beseda s paní spisovatelkou Ivonou Březinovou

Vloženo 07. 11. 2017, autor Mgr. Lenka Karasová, tř. učitelka 2.B

Naši základní školu ve Spáleném Poříčí navštívila spisovatelka Ivona Březinová. Beseda s touto velice sympatickou a milou dámou proběhla 1. 11. 2017 a byla pro mnohé nevšedním zážitkem.

Paní spisovatelka působí skromně a sympaticky, a její vyprávění o tom, jak se už od malička chtěla stát spisovatelkou, bylo poutavé a zajímavé. Na svém kontě má 99 knih pro děti a mládež. V pořadí stá kniha půjde do tisku. Všichni jsme byli v úžasu: „Tolik knížek!“ Dozvěděli jsme se, jak knížka - příběh vzniká, jak a kde se tiskne, kdo je to ilustrátor, co je to rukopis. Všechny knížky, které jsme si donesli z domova, nebo které jsme si zakoupili, paní Březinová vlastnoručně podepsala.

Tato beseda byla jistě zpestřením sychravého podzimního dne, přinesla nám mnoho nových informací, a jistě se už všichni těšíme, až se začteme do poutavých pohádkových příběhů.

Mgr. Lenka Karasová, tř. učitelka 2.B