Zamykání lesa

Vloženo 07. 12. 2017, autor Svatava Jandová, vychovatelka školní družiny

22. 11. 2017 se uskutečnila akce zamykání lesa, jejímž cílem bylo zábavnou formou seznámit žáky s tím, jakým způsobem zimují zvířata v lese. Starší žáci z 3. oddělení vytvořili společný obraz lesa na který umístili zvířata podle jejich přezimování. Postarali se o krmení zvířat žaludy a kaštany. Vyrobili papírové klíče pro prvňáčky z 1. oddělení, kteří je přeměnili na „lesní klíče“ tím, že je pokreslili a polepili lesními zvířátky a při tom si povídali s paní vychovatelkou Alenou Vötterovou o jejich zimování. Všichni jsme se naučili básničku „zamykání lesa“. 22. 11. 2017 nám konečně přestalo pršet a vysvitlo sluníčko. Podnikli jsme vycházku do lesa Obecníku, nakrmili zvířátka a les uzamkli. Akce se nám moc vydařila a žáci si uschovali klíče na jaro, kdy půjdeme les odemknout. K naší akci se připojila pani učitelka Mgr. Ladislava Blovská se žáky 1.B a vytvořili obrázky lesa se zvířátky. Společně jsme vše vystavili na síť ve školní družině.

Svatava Jandová, vychovatelka školní družiny