I fyzika, matematika a chemie mohou být zábava!

Vloženo 08. 06. 2018, autor Adéla Černá, 9. A

Že jsme v plzeňské Techmanii byli určitě mnohokrát? A že nás tam už nic nepřekvapí? Naštěstí se většina expozic průběžně obměňuje, a tak jsme se i v úterý 5. 6. naučili něco nového a v expozici s názvem "Talent" jsme zjistili, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Procvičit jsme se mohli ve fyzice, matematice, chemii i jiných předmětech a to vše zábavnou formou. Zajímavá byla také interaktivní expozice "Pod hladinou", kde jsme si například mohli projít potápějící se loď a zkusit z ní uniknout. Vyzkoušet jsme si mohli také vytvořit vodní vír nebo mořské vlny. V dalších expozicích jsme se dostali do světa filmů nebo do potravinářského průmyslu. Exkurzi zařídila SŠ Rokycany, postarala se také o svačinu a o prima zábavu.

Dopoledne to bylo opět vydařené a moc jsme si ho všichni užili.

Adéla Černá, 9. A.