Návštěva Městské knihovny v Blovicích

Vloženo 11. 06. 2018, autor Děti z 2. B a Mgr. Lenka Karasová.

Jelikož my, děti z 2. B, velice rády čteme a milujeme rozhovory a vyprávění o knížkách, navštívily jsme 7. 6. 2018 Městskou knihovnu v Blovicích. Naše paní učitelka knihovnu zná, půjčuje si tam knížky a předčítá dětem při různých tematických dnech.

Při odjezdu jsme měly veselou náladu a všichni jsme se velice těšily. A že bylo na co! Při vstupu do knihovny na nás dýchla skvělá atmosféra a vůně knih, vždyť jich tam mají požehnaně. Paní knihovnice Monika Petráňová nás provedla prostorami knihovny a pak už začalo povídání, předčítání, vyprávění. Zanedlouho se k nám připojila i druhá paní knihovnice, Hanka Milotová, a dokonce jsme si i zasoutěžily. Musely jsme navázat dlouhý provaz, aby se po něm mohla spustit princezna z vysoké věže. No, musíme si přiznat, že my holky jsme byly o něco šikovnější než kluci a vyhrály jsme. Potom si každý mohl půjčit jakoukoli knížku, listovat si v ní, prohlížet si obrázky, číst si. Bylo to skvělé dopoledne, které jsme úspěšně završili zmrzlinou a dobrotami z pekárny od Jílků.

Děti z 2. B a Mgr. Lenka Karasová.