Návštěva ZOO Praha

Vloženo 16. 05. 2019, autor Žáci ZŠ, zhlédnuto 3295x

V pondělí, 13. 5. 2019, navštívili vybraní žáci naší školy zoologickou zahradu v Praze. Cesta trvala dvě hodiny, ale to vůbec nevadilo, protože pan řidič nás upozorňoval na památky a zajímavá místa, kolem kterých jsme projížděli.

Prohlídka začínala u pavilonu lachtanů a vedla přes pavilony supů, tapírů, slonů, žiraf a antilop. Nešlo vynechat ještěrky a šelmy. U některých stanovišť na nás čekali průvodci a prezentovali svůj pavilon. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí ze života zvířat.

V dalším pavilonu nám dva mladí odborníci vyprávěli o erbech a heraldických zvířatech. Po přednášce jsme dostali rozchod a po malých skupinách jsme vyrazili do terénu. Já osobně jsem zamířila do „džungle“. Pavilon začínal varanem, pokračoval opicemi a končil volně poletujícími kaloni, tam mi však strach vstup zakázal. Dále jsem si prohlédla výběh bizonů, slonů a tučňáků.

Na závěr si někteří z nás zakoupili omalovánky, plyšáky a pohledy, protože utržené peníze jdou na podporu ohrožených druhů a návratu koně převalského do volné přírody.

Výlet se všem moc líbil a já už plánuji další návštěvu, třeba s rodiči.

Lucie Bayerová, 9 A

Návštěva Zoo Praha v rámci akce „Nakresli zvíře ve znaku“ se dětem moc líbila, celý den si náramně užily.

V zoo se mně líbili lachtani, byli moc šikovní. Pak jsme šli pozorovat ptáky – orly a supy. Také mě zaujaly sochy mravenců…. (Dora)

V zoo jsme viděli lachtany, kteří skotačili ve vodě. U orlů na nás čekal pan průvodce, který nám o nich pověděl něco zajímavého. V pavilonu šelem a plazů jsme se nemohli vynadívat na tygřici, která se jmenuje Sinta. Poté nás čekala projekce o zvířatech ve znacích. (Eliška)

Po besedě o zvířatech ve znacích a erbech jsme šli úplně nahoru na vrchol, kde jsme viděli velbloudy a koně Převalského, který je ohroženým druhem… Zde proběhla další beseda o způsobu života těchto zvířat. Také jsme viděli vlky a žirafy. (Markéta)

Nejvíc mě zaujali velbloudi. Jako suvenýr jsem si koupila obrovské omalovánky zvířat. (Valerie)

Když jsme došli ke slonům, právě si hráli s míčkem. Poté jsme došli k zebrám, které se potulovaly ve výběhu. Také jsme se dívali do očí žirafy. Při rozchodu jsme zamířili na hřiště, kde jsme si zahráli na schovku. (Matěj)

V zoo jsme si mohli zajít na zmrzlinu a ledovou tříšť. Byli jsme na přednášce o erbech a pak jsme šli nahoru, kde se pásli koně. Byl to moc a moc hezký výlet. (Tereza)

Do Prahy jsme jeli pěkným autobusem se skvělým panem řidičem. V zoo jsme měli u některých zvířat stanoviště, kde nám zaměstnanci zahrady vyprávěli některé zajímavosti. Pak jsme šli do budovy, v níž probíhala prezentace o zvířatech v erbech měst či rodů. (Anička)

V zoo jsme viděli opice, plameňáky, lední medvědy, vlky, zebry, buvoly, tygry, hady… (Kristýna)

Spolu s Kačkou jsme viděly hrochy, medvědy lední, pandy, slony a orla bělohlavého. Koupila jsem si vak s obrázkem malé gorilky. Kdybych měla obodovat tento výlet, dala bych 100 bodů ze 100, protože jsem si to moc užila a nasmála jsem se. (Nicol)

Zoo v Praze byla velká a zdaleka jsme ji neprošli celou. Měli jsme různé přednášky, mě nejvíce zaujala ta o koni Převalského. Také tam jezdila lanovka s výhledem na celou zahradu. (Silvie)

V autobusu to bylo super, pan řidič nám říkal různé zajímavosti o místech, která jsme právě míjeli. Také jsme soutěžili o studentskou pečeť….. Šli jsme do velkého kopce, bylo to náročné, ale stálo to za to. Měli jsme krásný výhled na Prahu. Nahoře jsme viděli buvoly a velbloudy, já jsem si udělala fotku velblouda, protože je to moje oblíbené zvíře. ……. Potom jsme si s Nicol koupily stejný batoh s opičkou. Já jsem si ještě koupila zmrzlinu, kterou mně Nicol celou snědla. Celá akce byla super, cestou domů jsme všichni v autobusu zpívali. (Kačka)

Cesta do Prahy byla dlouhá, ale my jsme se zabavili posloucháním muziky a povídáním. Když jsme dojeli do zoo, šli jsme se podívat na tuleně, orly a tapíry. Pak jsme se rozdělili do skupin a šli na připravenou prezentaci o tom, proč jsou různá zvířata v erbech. (Marek)

Dovolte, abych i já poděkoval panu řediteli ZOO Praha Miroslavu Bobkovi, který je duší celého projektu. Jeho spolupracovníci se dětem profesionálně věnovali, musí být radost vést takový kolektiv. Děti si odnesly bohaté zážitky a navíc pan ředitel objednal krásné počasí:-)

Těšíme se na příští návštěvu!

Mgr. J. Šeffl
ZŠ a MŠ Spálené Poříčí