Soběsuky, Myslív 15. 5. 2019

Vloženo 21. 05. 2019, autor Adéla Pojerová a Stella Tolarová 9.A, zhlédnuto 1562x

V rámci gastronomického kroužku jsme se zúčastnili ve středu 15. 5. 2019 výletu do Soběsuk a Myslíva. Nejprve jsme navštívili nově zrekonstruovanou restauraci Angusfarm v Soběsukách.

Zde nám pan manažer vyprávěl o historii restaurace, o zpracovávání hovězího masa, ale i o kolektivu, který je zde velmi přátelský. Prohlédli jsme si výrobnu masných výrobků a ochutnali místní výrobky. Za všechny mohu říct, že to bylo velmi dobré.

Potom jsme se vydali autobusem do Myslíva, kde jsme se seznámili s chovem bažantů a divokých kachen. Viděli jsme také bažantí vajíčko. Seznámili jsme se s líhnutím kachen, s péčí o nevylíhnutá vajíčka, o čerstvě vylíhnutá nebo již několikadenní mláďata.

Návštěva těchto míst byla vyčerpávající, a tak jsme jeli na oběd do Nepomuku. V restauraci nás pohostili polévkou a hlavním chodem skládajícího se z hovězího masa, šťouchaných brambor a salátu. Po dobrém obědě jsme navštívili muzeum veteránů. Tam jsme měli možnost spatřit staré motocykly a auta.

Všem se nám akce líbila, děkujeme, že jsme měli tu možnost se jí zúčastnit.