Poplach ve škole

Vloženo 22. 05. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 1699x

Už jste slyšeli ve škole zvonit na poplach? Tak zrovna dnešním ránem (21. 5. 2019) se naší základní školou rozezněl zvon a to znamenalo jediné – POPLACH!

Všichni jsme spořádaně vyšli nouzovým východem a po nouzovém schodišti do areálu zahrady. A to za 45 sekund! Pan ředitel nám oznámil, že ve škole začalo hořet. Přemístili jsme se na prostranství před školu a netrpělivě čekali na příjezd Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby.

Začalo to nejnapínavější z celého dopoledne. Stateční hasiči vběhli do školy, aby zjistili rozsah požáru a evakuovali zraněné osoby. Zraněni byli čtyři žáci z naší školy a paní ekonomka. Záchranáři všechny osoby ošetřili, jednalo se naštěstí o lehčí zranění. Nakonec hasiči zajistili pachatele, který měl požár na svědomí, a předali ho Policii ČR.

Po úspěšném zásahu jsme si mohli prohlédnout sanitku a policejní i hasičská auta. Nestává se jen tak každý den, abychom se mohli procházet v sanitce, nebo sedět v hasičském autě a ptát se záchranářů na všechno, co nás zajímá.

Určitě jste všichni zjistili, že tohle všechno byla jen hra. Hra „na jako“, která prověřila schopnost rychlého přemístění při nebezpečí. Ukázala nám, dětem i pedagogům, jak disciplinovaná, sehraná a ukázněná musí být práce hasičů, lékařů a policistů, při které záleží doslova na vteřinách. Patří jim za to náš dík!

Zajímavé dopoledne rychle uteklo. Určitě si ještě pár dní budeme mít o čem povídat.

Mgr. Lenka Karasová