Aktuality 2019/2020

Kdo je pravý kamarád?

Vloženo 15. 11. 2019, autor Lucie Šašková, 7.A, zhlédnuto 2421x

Je 12. 11. a nás navštívil pan Šrom, který pro nás každý rok dělá přednášky. Předchozí roky jsme měli přednášky o drogách a závislosti, o internetu a letos si připravil téma o kamarádech. Poslouchali jsme pečlivě a myslím si, že nás nejvíc zaujalo, jak poznat pravého kamaráda pomocí prstů na ruce.

1. Palec ukazuje, jestli kamarád dokáže něco pochválit.
  2. Ukazováček vyjadřuje, že pravý kamarád umí mlčet.
  3. Třetí prst, a to prostředníček v sobě ukrývá, že kamarád není sobec a zajímá se o druhé.
  4. Čtvrtý prst mě osobně zaujal nejvíc. Prstýnek na prsteníčku znamená záchranný kruh. Kamarád umí vždy pomoct.
  5. A malíček? I když je maličký, tak má velký význam. Pravý kamarád je pokorný, umí uznat druhého, poděkuje a umí přiznat chybu.

Také jsme hráli dvě hry. První hra spočívala v tom, že naším úkolem bylo říci kamarádovi do očí a přede všemi, co se mi na něm líbí, a pochválit ho. Pro některé z nás úkol velmi těžký. Druhá hra byla o tom, abychom se dozvěděli něco nového o spolužácích. Rozdělili jsme se do skupin po třech a plnili úkoly. Například zjistit, kdo chce být učitel a policista, kdo má rád jahodovou zmrzlinu, kdo hraje na nějaký nástroj, kdo umí jezdit na kole bez toho, aby se držel řídítek atd. Bylo toho hodně. Poslechli jsme si i příběhy ze života.

Po této přednášce si každý bude vážit svých pravých kamarádů. Je důležité, abychom drželi při sobě, ať se děje, co se děje. Společně jsme se rozloučili s dobrým pocitem, že jsme se dozvěděli něco nového o sobě.

DĚKUJEME!

Názory ostatních:

Dnešní beseda byla velmi zajímavá a taky jsem se poučil, co mám dělat a koho si mám vážit.

Pro mě to byla nejlepší přednáška. Při povídání jsem si vzpomněla na ty, kteří kouří a pijí alkohol ve 12-15 letech. Uvědomila jsem si, že mám být ráda, že tu jsem a mám pravého kamaráda.

Dozvěděl jsem se, jak poznat pravého kamaráda.

Bylo to příjemné, pěkné, vtipné i poučné.

Lucie Šašková, 7.A