Aktuality 2019/2020

Divadlo Alfa - Tajemný hrad v Karpatech

Vloženo 18. 11. 2019, autor Za 4. A a 4. B sepsali Jan Šefl, Vítězslav Holub a Vojtěch Jindřich, zhlédnuto 2386x

Postřehy žáků z návštěvy divadla Alfa 11. listopadu 2019.

Jan Šefl:
„Byli jsme 11. listopadu v Divadle Alfa. Představení se jmenovalo Tajemný hrad v Karpatech. Byli jsme se 4.B, paní učitelkou Gabrielovou a paní učitelkou Pojerovou. Celé třídě i mně se tam líbilo. Představení bylo o tom, že hrabě Telek měl rád jednu pěvkyni, ale zlý baron Gorc jí zabil. Jeho vynálezce Orfanik jí mumifikoval a dal jí do břicha gramofon, aby už zpívala pouze baronovi. Hrabě Telek přišel pěvkyni zachránit, ale vynálezce Orfanik vyrobil bombu a baron Gorc ji omylem spustil. Gorc se chtěl zachránit, tak utekl do výtahokatapultu. Místo toho, aby se dostal výtahem do vesnice, tak se omylem odpálil do vzduchu bez padáku. Orfanik z hradu utekl také výtahokatapultem, ale ten se mohl vystřelit, protože měl padák. Ostatní, kteří byli v hradu, utekli pryč. Hrad hned vybuchl. Všichni se venku sešli. Panu starostovi zmizela třetí noha, siamská dvojčata se rozdělila a němá holka začala mluvit.“

Vítězslav Holub:
„11. listopadu jsme jeli do divadla se 4. B. Divadlo se jmenovalo Alfa. Jeli jsme tam s paními učitelkami. S paní učitelkou Gabrielovou a s paní učitelkou Pojerovou. Mně se tam líbilo. Bylo to o tom, že na hradě žil bláznivý baron Gorc se svým vynálezcem Orfanikem. Na hrad přišel hrabě Telek se sluhou Rockem a hledal svojí ztracenou lásku. Nakonec hrad vybouchl, tím zmizelo prokletí všech lidí a hrabě Telek našel svojí ztracenou lásku.“

Vojtěch Jindřich:
„Se školou jsme byli v Divadle Alfa. Byli jsme tam 11. 11. 2019. Divadlo bylo o Tajemném hradě v Karpatech. Byli jsme tam se 4.B a s paní učitelkou Gabrielovou a Denisou Pojerovou. Divadlo se nám všem moc líbilo. Bylo to o hradu, který byl tajemný. A v tom hradu byl zlý baron Gorc. A taky tam byl vynálezce. A ten baron Gorc se vždycky ptal, jaké tlačítko má zmáčknout – zelené nebo červené. A Orfanik vždycky říkal: „Pochopitelně zelený.“