Aktuality 2019/2020

Špaček Emil

Vloženo 02. 12. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 2275x

Znáte špačka Emila? Dnes ráno (v úterý 26. 11. 2019) jsme ho my, děvčata a kluci z 2. A, také ještě neznali. Pokud byste rádi věděli, kde jsme se s ním seznámili, tak v naší spálenopoříčské knihovně. Přijela nám ho představit paní učitelka Mgr. Štěpánka Opltová a s ním knihu „Kamil neumí lítat“, kterou napsala americká spisovatelka Jennifer Berne.

S paní učitelkou jsme společně pracovali poprvé, proto jsme se museli nejdříve seznámit. Poté jsme si rozcvičili ruce a prsty a mohli jsme začít. A že to byla krásná práce!

Četli jsme si příběh o špačkovi Emilovi, který měl tak moc rád knížky, že se pro samé čtení nenaučil létat. Nebudeme prozrazovat více, snad jen to, že všechno dobře dopadlo.

Naše setkání se nachýlilo ke konci. Shodli jsme se, jak je pro každého důležitá rodina a s ní pocit bezpečí. A jak je velice důležité, nikdy se nevzdávat! V mnohém bychom se měli Emilovi podobat. Víc už ani muk……………(rozhodně si Emila přečtěte).

Chlapci a děvčata z 2. A

Ráda bych touto cestou poděkovala paní učitelce Mgr. Štěpánce Opltové, která byla tak laskava a připravila pro moji třídu nezapomenutelné DÍLNY ČTENÍ se špačkem Emilem. Velký dík zaslouží rovněž naše paní knihovnice Věra Čížková a Ilona Vetráková. Bez spolupráce a finanční podpory MěK bych tuto akci neuskutečnila.

Děkujeme a brzičko na viděnou.

Mgr. Lenka Karasová