Aktuality 2019/2020

Ladova knihovna

Vloženo 17. 12. 2019, autor Lucie Šašková, 7. A, zhlédnuto 1947x

Už zase! Opět 7. A! Putovali jsme do pohádkové knihovny ve Spáleném Poříčí, kde na nás čekal Josef Lada. Přivítala nás císařovna paní Čížková. Vešli jsme do knihovny a královna paní Strachoňová nás usadila na židličky v přízemí.

Císařovna nám přečetla příběh z knížky Vánoční příběhy, kde byly ilustrace od Josefa Lady. Poté, kdy jsme skoro všichni usnuli, jsme se rozdělili do skupin a paní učitelka, neboli královna, nám dala knížku od Josefa Lady, se kterou jsme měli pracovat. Dostali jsme desky, kde byl papír, na kterém bylo napsáno o životě Josefa Lady. Dočetli jsme se například, že měl dvě dcery, oženil se s Hanou 18. června 1923, jedna dcera zahynula bohužel v šestnácti letech. Na papír jsme měli napsat

1. Zajímavosti o životě J. Lady
2. Jednoduše napsat vyprávění o knížce, kterou jsme dostali.

Čas skončil a my jsme opět prezentovali před spolužáky naše práce. Po hodině jsme se neradi loučili s Josefem Ladou, císařovnou Čížkovou a pohádkovou knihovnou. Moc se nám to líbilo a bavilo nás to. Určitě velké ,,Dík,, patří paní učitelce (královně) Strachoňové a paní Čížkové.

DĚKUJEME!