Aktuality 2021/2022

Masopust v 1.A

Vloženo 11. 03. 2022, autor Mgr. Jaromíra Regentová, zhlédnuto 732x

ROK JAK KOLO TOČÍ SE, DNY SI SKLÁDÁ V MĚSÍCE. JEN ODZVONÍ VÁNOCE, ZASE ZNOVU KOULÍ SE. (úryvek z knihy Chaloupka na vršku)

Kalendář ukazuje únor. Blíží se masopustní období. Plánujeme, jak ho ve škole s prvňáky prožijeme. Společně si povídáme, proč lidé masopust slavili. Tučný čtvrtek začínáme pořadem TvMiniUni Proč existuje masopust?

Přemýšlíme, jakou masku si v rámci hodin výtvarné výchovy a pracovních činností vyrobíme. A pak honem do práce. Jde nám to pěkně od ruky. Poznáte naše masky?

V pátek po pohádce z Chaloupky na vršku se dovídáme, že když na masopustní úterý hodiny odbijí půlnoc, „začne půst a všichni budou jen z mlíka a brambor růst až do Velikonoc.“

Mezi dětmi se doslova rozjela diskuze, zda se to dá vydržet 40 dní. Těšíme se na masopustní úterý (to letošní bylo 1. března). Nejdříve se tak trochu učíme, tak trochu si hrajeme. Všechny aktivity jsou zaměřené na čtenářskou gramotnost. Hádáme hádanky, hledáme karnevalové masky na chodbě.

Odměnou nám je opravdový karneval. Třída se proměnila v taneční parket. Za doprovodu písní, které si pro nás připravily tři děti z 9.A, hrajeme legrační hry, tančíme a zpíváme.

Čas rychle letí a nám se nechce domů. Dnes to bylo super. Celý den jsme si užili v opravdovém veselí.

Mgr. Jaromíra Regentová