Aktuality 2021/2022

Velikonoční tvoření - Noc s Andersenem

Vloženo 04. 04. 2022, autor Děvčata a chlapci z 1. B a Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 728x

Velikonoce jsou svátky jara a my, kluci a děvčata z 1. B, se na ně pečlivě a s radostí připravujeme.

V pátek 1. dubna jsme zdobili kraslice tzv. mramorováním. Pomohly nám tety z Domečku Jana a Boženka. Toto tvoření jsme si náramně užili. Dozvěděli jsme se, jak se nazývají dny ve velikonočním týdnu a mluvili jsme o velikonočních tradicích a zvycích.

Páteční dopoledne proběhlo tedy v duchu tvoření a získávání nových informací a poznatků, ale to nejhlavnější nás teprve čekalo. Jste zvědaví?

Zúčastnili jsme se NOCI S ANDERSENEM. V naší spálenopoříčské knihovně a bylo to velké dobrodružství. Maminky nám s sebou daly mnoho dobrot, ze kterých jsme si udělali báječnou hostinu. Přivítali jsme vzácného hosta – bývalého pana ředitele naší základní školy, pana Jiřího Šeffla. Předčítal nám ukázky z knih Astrid Lindgrenové a hovořil s námi o oblíbených knížkách.

Začali jsme se chystat k spánku a paní knihovnice Věrka Čížková nám předčítala z knihy Ivony Březinové „Vítej, Karle!“ A najednou se stalo něco neuvěřitelného! V naší knihovně se objevil LITERIUS se svým pomocníkem Pírkem z doby krále Karla IV. To bylo tedy překvapení! Vyprávěl nám o době, ve které žije. Nezná čokoládu, mobil, dokonce ani školu a elektrické světlo. Všechno jsme mu vysvětlili a pomohli mu vrátit se domů – tajným zaříkávadlem: „Dnes je zázračná noc, kdy čtení má kouzelnou moc!“ A Literius zmizel…….

Aprílový pátek jsme prožili báječně. Doufáme, že takových dnů bude více a my už se na ně moc těšíme.

Na závěr bychom chtěli poděkovat paní Věře Čížkové, za poskytnutí knihovny a účast na celé akci. Dále děkujeme i naší paní asistentce Dagmar Frankové, která si to s námi také užila.

Děvčata a chlapci z 1. B a Mgr. Lenka Karasová