Aktuality 2021/2022

Biologická olympiáda

Vloženo 28. 04. 2022, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 587x

V letošním roce jsme mohli uspořádat tradiční olympiádu z biologických znalostí opět „na živo“ ve třídě. Žáci soutěží ve dvou kategoriích D (6. a 7. ročník) a C (8. a 9. ročník ZŠ). Soutěž je poměrně náročná neboť má několik částí.

V úvodu žáci řeší testové otázky a praktický úkol, jehož zadání připravuje již tradičně Česká zemědělská univerzita v Praze. Dále má olympiáda dvě poznávačky z rostlin a živočichů.

Ve Spáleném Poříčí se účastnilo kategorie C šest žáků 8. a 9. ročníku, kategorie D devět žáků z 6. a 7. ročníku. První dva soutěžící každé kategorie pokračovali do okresního kola, které se uskutečnilo v dubnu na Gymnáziu v Blovicích. Starší kategorie do okresního kola nakonec nenastoupila, neboť se termín blížil přijímacím zkouškám na střední školy. V mladší kategorii D reprezentovaly naši školu Karolína Kutáková z 6.A a Tereza Pokorná ze 7.A. Okresní kolo olympiády se ukutečnilo v Blovicích témtaticky na Den Země 22. 4. 2022. Děvčata se v soutěži umístila na 13. a 14. místě. Blahopřeji našim žákyním k výsledkům! Je skvělé, že mají chuť věnovat se některému předmětu nad rámec vyučovacích hodin. Zájem o biologii mne samozřejmě těší dvojnásobně. Za spolupráci s organizací školního kola děkuji kolegyni Petře Vágnerové. Budeme se těšit na soutěž v příštím školním roce.

Michala Jandíková