Aktuality 2021/2022

Den Země 2022

Vloženo 03. 05. 2022, autor Mgr. Jaromíra Regentová, zhlédnuto 656x

Je pátek 22. dubna a jako každý rok si s dětmi ve škole připomínáme svátek naší planety Den Země.

Letos musím s prvňáčky pěkně od začátku. V krátkém filmu cestujeme mimo Zemi do Sluneční soustavy. Rychle se proletíme po všech jejích planetách. Zjišťujeme, že život je jen na té naší.

Naše planeta existuje už několik miliard let. A v poslední době se jí přestává dařit. Díky člověku se jí děje spousta změn. Povídáme si o tom, jak se lidé k Zemi chovají. Asi všem vadí, že člověk dokáže znečišťovat své okolí odpadky, že dost lidí neumí šetřit vodou. Děti navrhují řešení, protože každý by měl začít právě od sebe. Na závěr diskuze zaznívá, že bychom se měli o přírodu starat úplně všichni, aby nám ještě dlouho vydržela krásná.

V druhé části dopoledne se chceme vydat objevovat její drobné krásy v našem okolí. Budeme se na to muset ještě vybavit. Pouštíme se do výroby papírových rámečků. S těmi jsme se vypravili na školní zahradu a potom dál ke kapličce. Po cestě hledáme zajímavosti z jarní přírody. Vznikají jedinečné fotografie. Kolem nás je toho zajímavého a krásného opravdu hodně.

Kéž nám příroda bude své krásy ukazovat ještě hodně dlouho!

Mgr. Jaromíra Regentová