Aktuality 2022/2023

Březen – měsíc knihy a čtenářů - Noc s Andersenem

Vloženo 03. 04. 2023, autor Mgr. Lenka Karasová, třídní učitelka 2. B, zhlédnuto 664x

Březen jako Měsíc knihy se slaví od roku 1955. Je to tedy naše nejstarší a tradiční kampaň k podpoře četby a čtenářství. Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství.

Děvčata a kluci ze 2. B velice rádi čtou – čteme společně pohádky, dětské příběhy, čteme při hodinách českého jazyka, prvouky i matematiky. Čteme napříč všemi předměty.

V březnu jsme se věnovali čtení ještě intenzivněji. Naši třídu navštívila paní Věra Krátká a předčítala nám veršované pohádky od spisovatele Františka Hrubína. Bylo to vskutku kouzelné čtení, dětem se moc líbilo a sklidilo velký úspěch. Děkujeme tímto za milou návštěvu naší třídy. Noc s Andersenem v naší třídě proběhla při vyučování – dopoledne. Děti měly v knihovně připravenou hru se stanovišti, na kterých ve skupinách řešily zapeklité úkoly. Hledaly pohádkové dvojice, luštily křížovku podle obrázků, tvořily věty, nebo četly s porozuměním. Dozvěděly se informace o spisovateli H. CH. Andersenovi a jeho nelehkém životě. Děvčata a kluci pracovali ve skupinách, vzájemně si pomáhali a poznali smysl spolupráce. Je skvělé vidět, že děti práce baví, že pracují s nadšením a dokáží vyjádřit svůj názor.

Děkujeme i paní Věře Čížkové za možnost pracovat a učit se v knihovně.

Mgr. Lenka Karasová, třídní učitelka 2. B.