Aktuality 2022/2023

Setkání s ilustrátorkou dětských knížek

Vloženo 13. 06. 2023, autor Mgr. Lenka Karasová, třídní učitelka 2. B, zhlédnuto 302x

V pátek 9. 6. 2023 navštívila naši třídu 2. B paní EVA SÝKOROVÁ, ilustrátorka dětských knížek. Na toto setkání jsme se všichni těšili a nedočkavě jsme naši návštěvu vyhlíželi.

Přemýšleli jsme, jak se paní Evě představíme, abychom byli trochu originální. Proto každé z dětí napsalo svoji životabáseň. Bylo to perfektní vyjádření svého JÁ. Někdy mě až mrazí, jak děti dokáží být upřímné a starostlivé. Jako poděkování za krásné práce nakreslila paní Eva každému obrázek.

Ilustrování knih pro děti je pro paní Evu splněným dětským snem. Dozvěděli jsme se, jak ilustrace k dětským knížkám vznikají. Není to vůbec jednoduché, ale výsledkem jsou krásné obrázky, které dělají radost dětem i dospělým.

Zajímavou byla také její spolupráce se Zdravotními klauny a Dětským centrem v Plzni. Rovněž se podílela na přípravě učebnic pro základní školy.

V závěru vyučování jsme si přečetli dva příběhy z knihy Pohádky z vesmíru. Podle fantazie děti nakreslili malé Jupiterky. Proč zrovna Jupiterky? Své jméno dostaly podle planety Jupiter, na které žijí.

Nesmím zapomenout na vzkazy, které děti paní Evě napsaly. Určitě z nich měla velkou radost. My jsme se radovali z knížky ČÁRY MÁRY BUBLIFUK, kterou nám paní Eva věnovala.

Děkujeme za milou a laskavou návštěvu. A tímto děkuji i mamince Terezky, která nám tuto návštěvu domluvila.

Mgr. Lenka Karasová, třídní učitelka 2. B.