Aktuality 2022/2023

Zájezd do Anglie 2023

Vloženo 15. 06. 2023, autor Tereza Vávrová, 9.B, zhlédnuto 518x

Ve středu 26. 4. 2023 vyrazilo 42 žáků 2. stupně spolu s učitelským doprovodem na šestidenní zájezd do Anglie. Po krátké cestě byl autobus doplněn žáky a pedagogy ZŠ Janovice nad Úhlavou a mohli jsme vyrazit na sedmnáctihodinovou cestu.

V ranních hodinách, po absolvování pasové kontroly, jsme konečně překonali kanál La Manche a přibližně v pět hodin jsme dorazili do Londýna. Poté už následovala prohlídka historické části města ( London Bridge, Tower Bridge, Katedrála svatého Pavla a Královská burza). Odměnou pro všechny byla návštěva London Eye a následná cesta na ubytování v rodinách.

V pátek jsme zažili velmi nabitý den, během něhož jsme navštívili historickou památku Stonehenge a města Salisbury a Bath.

Sobota byla ve znamení Williama Shakespeara. Prohlédli jsme si jeho rodný dům, školu, do které chodil a dvě divadla, ve kterých působil. Po obědě následovala cesta na hrad Warwick a do univerzitního města Oxford. V Oxfordu jsme shlédli místa, která se objevila ve filmech o Harrym Potterovi.

Poslední den ve Velké Británii na nás čekalo nemilé překvapení. Po příjezdu na parkoviště řidiči zjistili, že autobus navštívil neznámý host, který ho poškodil.Po neplánované opravě jsme vyrazili do Londýna, kde jsme navštívili hlavně moderní část města ( Oxford Street, Buckinghamský palác, Green Park, Trafalgarské náměstí a Piccadilly Circus).

V pondělí v odpoledních hodinách jsme se vrátili zpět do Spáleného Poříčí a rozjeli se za svými rodinami.

Na závěr bych za všechny účastníky chtěla poděkovat škole a jejím zástupcům. Paním učitelkám Soně Tikalské, Zuzaně Sermešové a Veronice Cinkové.