Aktuality 2022/2023

Šťastná vycházka našich prvňá(č)ků

Vloženo 20. 06. 2023, autor Mgr. Alena Nosková, 1. A , zhlédnuto 316x

Blížící se konec školního roku jsme si v prvních třídách zpestřili šťastnou vycházkou. Cíl byl jasný – opustit teplou třídu, trochu se protáhnout a užít si čerstvého vzduchu cestou na Šťastnou věž.

Zámecká 1. B se vydala po stopách víly Terezky hned po začátku vyučování, 1. A nejdříve přijala milou návštěvu budoucích prvňáčků, které uvítáme v září v naší škole.

Zatímco 1. B postupovala po jednotlivých zastaveních a poctivě plnila všechny úkoly, 1. A se alespoň na skok zastavila v infocentru k prohlédnutí výtvarných prací dětí ze školní družiny. A věřte nám, že tam bylo mnoho k vidění. Družinové děti hrdě (a plným právem) ukazovaly své výtvory a my všichni jsme krásné a nápadité obrázky obdivovali. Pak už jsme museli trochu natáhnout krok, abychom svého cíle dosáhli včas. Na třetím zastavení jsme se sešli s 1. B, která vyplňovala křížovku, a dál jsme pokračovali společně.

Šťastná věž byla radostně uvítána s lákavou představou, co si kdo koupí dobrého. A tak jsme se rozdělili na ty, kteří se už nemohli dočkat svého nanuku (coly, brambůrků, zákusku…), na ty, kteří se zatím věnovali svačině, a na ty, kteří se pustili do zteče nafukovacího hradu. Třešničkou na dortu se stal výstup na Šťastnou věž.

Všechny děti z našeho pěšího výletu zaslouží pochvalu za svou aktivitu a za to, že vše proběhlo tak, jak má. Já bych ještě chtěla poděkovat rodičům – za to, že své děti vedou k samostatnosti a zdvořilosti, a za přípravu děvčatům Pouchovým. Vycházka se opravdu vydařila.

Mgr. Alena Nosková, 1. A