Aktuality 2022/2023

Dračí lodě - závod základních a středních škol

Vloženo 11. 07. 2023, autor Mgr. Zuzana Sermešová, zhlédnuto 369x

Stejně jako v loňském roce jsme se rozhodli reprezentovat naši školu na závodě dračích lodí i letos. Vloni to byl pro nás neuvěřitelný zážitek. Už jsme věděli do čeho jdeme, co nás čeká a mířili jsme vysoko.

Letos se závod konal 19.6. znovu na přehradě České údolí vedle areálu Škodaland. Závodu se účastnily desítky posádek z druhého stupně základních a ze středních škol. Protože je naše třída méně početná než je potřeba do posádky dračí lodě, přibrali jsme posily i z jiných tříd. Naše posádka si ponechala jméno z minulého ročníku, a tak jsme znovu na řece Radbuze i na přehradě nasedli na naší Černou Perlu. Organizace Pilsner dragons, která tento závod pořádá, nám totiž znovu nabídla možnost si osahat pádlo a osvěžit dovednosti nabrané před rokem, a tak jsme týden před závodem absolvovali ještě trénink na řece Radbuze. Noví členové měli možnost se s pádlováním té dlouhé a 250 kg těžké lodě, seznámit. V den závodu jsme vyráželi dříve než bychom šli do školy, ale vůbec nám to nevadilo. Počasí bylo velmi příjemné a my jsme se moc těšili. Závod byl velice napínavý, kdy jsme se po třech rozřazovacích jízdách dostali až do finále. Tam už na nás čekali nejsilnější z 21 účastnících se posádek. Nakonec jsme obsadili čtvrté místo, což byl veliký úspěch protože jsme závodili se staršími a silnějšími ročníky. I my jsme ale dostali krásné motivační medaile, na kterých stálo "...za rok se vrátím a vyhrajeme!..." A my jsme si jisti, že to tak bude. Já jako bubeník musím říct, že vidět zapálení, nadšení a spolupráci všech přímo při jízdě je opravdu nezapomenutelný zážitek a jsem ráda, že zrovna já jsem mohla být u toho.

Mgr. Zuzana Sermešová