Aktuality 2023/2024

Šikulkové - přípravná třída

Vloženo 14. 11. 2023, autor Květa Malá, zhlédnuto 486x

My z přípravné třídy nechceme promarnit žádnou příležitost, která se v naší škole a okolí nabízí, abychom se co nejvíce seznámili a sžili s novým prostředím a lidmi.

Líbí se nám ve škole, kterou zkoumáme ve spolupráci s ochotnými učiteli. Byli jsme v zázemí školy, máme rádi knihovnu, která nám dává volnost a prostory k využití svého vybavení k rozvíjení našich znalostí a dovedností. Spřátelili jsme se s pracovníky Domečku, kde si můžeme vyzkoušet různé aktivity a pomůcky. Děkujeme paní ředitelce, která tato setkání podporuje s pomocí programu Šablony z MŠMT.

Základnu má naše třída v prostorách školní družiny, 2x týdně řádíme ve velké tělocvičně a naše milá paní Muchová nám dává k dispozici všechny své pomůcky, nářadí a náčiní ke cvičení i obohacení výuky. Pravidelnou pozornost nám věnuje v oblasti logopedické. Každý den procvičujeme komunikační dovednosti, výslovnost, předmatematické a predčtenařské vědomosti, jemnou i hrubou motoriku.To aby nám šlo báječně všechno ve škole příští rok až budeme prvňáčky.

Užili jsme si například tyto akce:

• Prožitková četba v knihovně „Knížka je náš kamarád“
  • Veselé cvičení v Domečku s Veronikou
  • Keramika v Domečku, první setkání s výtvarnou technikou práce s hlínou
  • kouzelné dopoledne s filmem Coco a výrobou ruky čarodějnice v knihovně
  • průzkum historického roubeného domu na náměstí, návštěva infocentra
  • Ekologické centrum a ukázka péče o zvířata
  • sledovali jsme výrobu věnečku a aranžování květin v květinářství u ZŠ
  • byli jsme v 1.B a zkoušeli jsme si opravdovou matematiku s kamarády
  • 5. A nam představila práci s interaktivní tabulí
  • učebna hudební výchovy nám prostřednictvím pana učitele Škaly ukáže, jak umí znít její nástroje
  • do 8.A se těšíme na pokusy
  • paní kuchařky nás provedly svým kuchyňským královstvím
  • 2.A a 2.B nás vzala s sebou do divadla v Plzni
  • MŠ nás zve na všechna pohádková představení

Plánujeme spoustu dalších veselých a poučných zážitků. Dostali jsme rok času abychom dohonili něco z toho, co nám ještě trošku nejde. Moc se snažíme a děkujeme všem, kteří nás přijali mezi sebe a kteří nám pomáhají.

Vaše Šikulky a paní učitelka Květa Malá