Aktuality 2023/2024

Netradiční vyučování v městské knihovně

Vloženo 14. 12. 2023, autor Mgr. V. Cuplová, zhlédnuto 361x

Čtvrtek 7. prosince 2023 strávila třída 4.A v knihovně. V rámci inovativního vyučování se děti seznámily prakticky s fungováním knihovny, poznaly práci knihovníka v reálu, dozvěděly se množství zajímavých informací, zkusily si vyplnit přihlášku a stát se tak čtenářem knihovny.

V literatuře se nyní děti zabývají tématem sci-fi a fantasy knih pro mládež. Paní Věra Čížková dětem ukázala nejen oddělení knih pro děti, ale představila jim i spoustu novinek právě v oblasti tohoto žánru.

Děti si splnily i Stezku s Pokémony a pak se vrhly do plnění úkolů v rámci skupinové práce. Během ní si děti nejen zopakovaly látku z mluvnice o slovních druzích, ale zároveň se tématicky tato látky propojila s literaturou a děti se tak dozvěděly i další informace o fungování knihovny.

Zbyl i čas na dotazy. Děti si tak mohly prohlédnout třeba úplně nejstarší knihu v majetku knihovny nebo zjistit, kolik knih vlastně knihovna má.

Den v knihovně se dětem moc líbil, paní knihovnici Věře Čížkové za to patří obrovský dík, protože to byla především její zásluha. V návštěvách knihovny budeme určitě pokračovat, už máme připravené další projekty na založené na spolupráci s knihovnou.

4. A a Mgr. V. Cuplová