Aktuality 2023/2024

Předvánoční návštěva svíčkárny

Vloženo 05. 01. 2024, autor Mgr. Martina Muchová, zhlédnuto 374x

Ve středu 20. prosince navštívily třidy 4. A a 4. B a část žáků z pátých ročníků svíčkárnu a mýdlárnu Rodas v Plzni - Liticích. Tato firma nabízí programy pro školy, školky i dospělé. Tyto programy jsou založené na zážitku z vlastní dekorace svíček.

Protože svíčky nejrůznějších velikostí, tvarů, barev a vůní jsou neodmyslitelně spjaty s adventem a Vánocemi, vyvolala ve všech tato návštěva opravdovou sváteční náladu.

Děti se po příjezdu rozdělily na dvě části. Zatímco jedna skupina shlédla film o výrobě svíček a mýdel, druhá už zdobila svíčky podle vlastní fantazie a vkusu. Každý si vyrobil svíčky dvě, jednu sváteční a druhou plochou ve tvaru kapříka, stromečku, srdíčka nebo hvězdičky. Paní majitelka seznámila nejprve děti se správným postupem nanášení vrstev barev. Na svíčku smí přijít maximálně dvě vrstvy, třetí už by výtvor zkazila. Nejprve je třeba svíčku namočit do některé ze světlých barev, počkat tři vteřiny (ano, opravdu tak rychle barvy na svíčkách zasychají) a poté ji namočit do nějaké tmavší barvy. Kdo měl zájem, mohl si nechat svíčku ještě dozdobit vrstvou starwaxu (voskové polevy s motivy hvězdiček). A aby toho nebylo málo, každý si ještě naplnil sáček s koupelnovou solí podle vlastního výběru. Paní majitelka opět nejprve dětem vysvětlila, že sůl je dovezená ze Středozemního moře a už sama o sobě má léčivé účinky. Ty se ještě zvýší přidáním různých vonných esencí.

Majitelé dětem svíčky krásně zabalili a tak si děti odvážely domů hezké dárečky pro své blízké. Kdo měl zájem, mohl si ještě další produkty firmy Rodas zakoupit v jejich prodejně.

Všem se exkurze moc líbila a můžeme návštěvu svíčkárny vřele doporučit.

třídní učitelky a asistentky 4. ročníků a Mgr. Martina Muchová