Aktuality 2023/2024

Recyklohraní v novém roce

Vloženo 05. 02. 2024, autor Mgr. J. Pouchová, zhlédnuto 331x

Naše škola je již dlouholetým účastníkem školního programu Recyklohraní. Cílem je prohloubit znalost žáků zejména v oblasti předcházení, vzniku, třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a drobných elektrozařízení.

Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou her, praktických činností, kvízů a také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a drobného elektrozařízení.

V rámci programu plní děti v průběhu roku různé úkoly, za které získávají body do celoroční hry.

V loňském roce se naše škola umístila na úžasném šestém místě v Plzeňském kraji a dvě nejaktivnější třídy tak získaly pro letošní jaro zdarma tematickou exkurzi, kam se již moc těší.

Do roku 2024 jsme vstoupili opět velmi aktivně. Zapojili jsme se do sběrové kampaně vysloužilých mobilních telefonů.

Na výrobu telefonů se používá více než 60 různých materiálů včetně zlata stříbra, mědi nebo hliníku, přičemž až 90 % použitých materiálů lze recyklovat. Jejich recyklace tak výrazně snižuje ekologickou stopu. Děti s nadšením vyhledávaly vysloužilé telefony ve svém okolí a podařilo se nám tak nashromáždit neuvěřitelných 125 kusů vysloužilých telefonů a velké množství nabíječek.

Přeborníky ve sběru byly děti z 5. A. Telefonů donesly 67! Následovaly je třídy 2. B a 3. A.

Na výsledek celoroční soutěže si ještě musíme počkat. Už teď nás ale může těšit vědomí, že jsme společně vrátili mnoho cenných materiálů zpět do oběhu.

Mgr. J. Pouchová