Aktuality 2023/2024

Masopust 2024

Vloženo 15. 02. 2024, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 452x

Je již tradicí, že naše škola pořádá masopustní průvod na náměstí ve Spáleném Poříčí. Letos se uskutečnil v pátek 9.2.2024. Žáci se sešli ve třídách, kde se spolu se svými třídními učitelkami a učiteli připravili. Průvod vyšel v 9 hodin od hlavního vchodu do školy. K žákům základní školy se přidaly také třídy mateřské školy a naše přípravka. Celkově měl tedy průvod kolem 400 lidí!

V maskách jste mohli poznat různé pohádkové postavy z pohádek starších (Karkulku a vlka, Boba a Bobka, Motýla Emanuela, několik Šebestových s kouzelným sluchátkem, Pata a Mata, Večerníčka) i modernějších příběhů (Avatar, Sponge Bob a Patric, Spidermani a další superhrdinové). Každoročně je zde také několik babiček a dědečků (letos celá třída 7.B), fotbalisti a roztleskávačky (letos z 5.B), Harry Potter se svými kamarády (ze 4.B), postavy z Minecraftu, princezny, víly, vojáci a další a další. Posuďte sami, kolik různých masek se u nás sešlo.

Po průvodu se žáci základní školy odebrali do tělocvičny, kde pokračovalo masopustní veselí. Postupně se všem ukázaly jednotlivé třídy a byly zvoleny nejhezčí či nejzajímavější masky, které obdržely drobnou sladkost. Později se rozběhla diskotéka. Hudbu zajišťovala vycházející třída (letos 9.A) ve spolupráci s panem učitelem Škalou. Za téma si deváťáci a deváťačky vybrali 90. léta, takže si vypůjčili oblečení svých rodičů – jeansové bundičky, šusťákové soupravy apod. A po dobu dvou hodin zněla v tělocvičně pravá diskotéka. Všichni si to náramně užili!

Na fotkách je snad trochu veselé atmosféry zachyceno!

Michala Jandíková