Aktuality 2023/2024

Zápis budoucích prvňáčků

Vloženo 23. 04. 2024, autor Studentky jihočeské univerzity Regentová, Doležalová a Tesařová, zhlédnuto 304x

Zápis budoucích prvňáčků je slavnostní událostí. V naší základní škole je již několikátým rokem pořádán trochu netradičně. Proto jsem se jako absolventka této školy a studentka oboru Učitelství pro mateřské školy chtěla podívat, jak tento den probíhá. Paní ředitelka mně a mým dvěma spolužačkám umožnila tuto návštěvu, a tak jsme se velmi rády šly podívat, jak zápis probíhá.

Shodly jsme se, že zápis formou stanovišť po škole je pro děti a jejich rodiče skvělou možností si prostory školy pohlédnout. Každé stanoviště bylo velmi pěkně připravené a paní učitelky s úsměvem již z dálky děti vítaly. Na konci je pak čekala odměna.

My, jako budoucí paní učitelky mateřských škol, jsme odcházely pozitivně naladěné a nadšené z toho, že zápis jde pojmout i hravě a zábavně. Potěšilo nás, že na dětech nebyla vidět nervozita, ale naopak radost z aktivit. Jako bonus jsme si odnesly náměty na činnosti pro naši budoucí praxi.

Moc děkujeme paní ředitelce za umožnění této návštěvy.

Studentky jihočeské univerzity Regentová, Doležalová a Tesařová

A jak to vypadá se zápisem pohledem statistiky? Celkově se zápisu v letošním roce účastnilo rekordních 69 dětí! Někteří rodiče ještě požádali o odklad povinné školní docházky. Přesto bude nastupující ročník prvňáčků opravdu silný!

Michala Jandíková