Aktuality 2023/2024

Den Země na 2. stupni – Ukliďme svět!

Vloženo 17. 05. 2024, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 272x

Na druhém stupni jsme Den Země také zaměřili na odpady. Třídy se rozdělily na dvě skupiny a navštívily sběrný dvůr ve Spáleném Poříčí. Řada dětí zde byla poprvé, což vyučující překvapilo. Pracovníci města - p. Slavík a p. Nentvichová dětem ukázali, co všechno se ve sběrném dvoře třídí, vysvětlili jaké město vybírá poplatky a kolik likvidace odpadu v našem městě stojí.

V druhé části dopoledne se třídy vydaly na úklid podle mapky. Okolí Spáleného Poříčí bylo rozděleno na několik tras, aby bylo uklizeno co nejvíce stezek a cest. Pro úklid jsme využili nabídku Českého svazu ochránců přírody a akce Ukliďme svět! Byla možnost získat pytle na odpad i rukavice, které ČSOP zasílalo školám zdarma do konce dubna. Celkem se školního úklidu zúčastnilo 120 žáků a žákyň převážně z druhého stupně. Nasbírali jsme kolem 150 kg odpadu, část bude využita k recyklaci. Na fotkách můžet vidět žáky při práci a některé větší „úlovky“.

Den Země se vydařil. Připomněli jsme si téma odpadů, jejich minimalizaci a zodpovědného chování v přírodě. Snad si něco z toho odnesou žáci i do svého budoucího dospělého života.

Mgr. Michala Jandíková