Aktuality 2023/2024

Praha historická

Vloženo 31. 05. 2024, autor Mgr. Ivana Horová a Mgr. Valerie Cuplová, zhlédnuto 310x

Další exkurzi podnikli žáci 4.A a 5.A 9. května do Prahy. Prohlédli si katedrálu sv. Víta, Vladislavský sál s defenestračním oknem i baziliku sv. Jiří. Děti velice zaujala Zlatá ulička a vězení Daliborka. Pokochali jsme se krásným výhledem na Prahu a pak jsme sešli na Malou Stranu a pokračovali až na poslední místo naší výpravy – na Karlův most.

Děti se od svých vyučujících dozvěděly zajímavé informace o jednotlivých navštívených místech. Průběžně všichni vyplňovali zadané úkoly v pracovním listu.

Dopravu autobusem nám opět zajistil skvělý a pohodový řidič pan Zeman, kterému děkujeme za bezpečnou a klidnou jízdu.

Jak žáky výlet do staré Prahy ovlivnil, předvedli nejen v hodinách výtvarné výchovy, ale i ve slohových pracích, v nichž vymýšleli a zpracovávali vlastní pověst o vybraném místě z exkurze.

Jako součást tohoto příspěvku jsme tedy nyní nezvolili fotky, ale některé žákovské práce.

Posuďte sami, jak se povedly.

Mgr. Ivana Horová a Mgr. Valerie Cuplová
třídní učitelky