Aktuality 2023/2024

Třídní časopis 7.B

Vloženo 08. 07. 2024, autor Mgr. František Hrubý, zhlédnuto 33x

V rámci občanské výchovy, když jsme s žáky probírali téma média (sdělovací prostředky), vznikl nápad na vytvoření vlastního třídního časopisu. Na dalších hodinách jsme ustanovili redakci, nastavili jsme si, jaký typ časopisu budeme tvořit.

Následně před námi stál největší a nejsložitější úkol, a to vymyslet název, navrhnout jednotlivé rubriky a zejména se domluvit, kdo si kterou rubriku vezme na starost. Členové jednotlivých rubrik pracovali, jak nejlépe mohli. Grafické zpracování leželo na bedrech šéfredaktora (třídního učitele).

Žáci vytvořili během školního roku celkem 4 čísla a všechna se náramně vydařila. Obsah byl vždy zajímavý a vztahující se k určitým svátkům či událostem. Jednou z rubrik v časopisu byla i inzerce, ve které žáky napadlo prodávat svoje výrobky. Ve vánočním čísle upekli perníčky a skořicové sušenky, velikonoční číslo přineslo sušenky a perníčky a poslední číslo skvělou domácí limonádu a ledový čaj. Na všechen tento sortiment nezištně přispěli rodiče žáků a třídní učitel. Všechny vydělané peníze byly vloženy do třídního fondu a následně využity (nebo budou využity) na náklady spojené s výlety, exkurzemi atd.

Žáci byli z práce na časopisu a prodejem vlastnoručně vytvořeného sortimentu úplně nadšeni. Tento společný projekt stmelil kolektiv, přispěl k pozitivnímu klimatu třídy a přinesl pro žáky také poznatky z finanční matematiky. Jsem neskutečně hrdý na to, co žáci mé třídy dokázali.

Všechny 4 čísla časopisu třídy 7.B „Pravda je lež“ si můžete přečíst po rozkliknutí následujících odkazů. Doufáme, že se Vám naše práce bude líbit.

Mgr. František Hrubý – třídní učitel 7.B