Aktuality 2023/2024

Velký úspěch v soutěži Očima termokamery

Vloženo 08. 07. 2024, autor Mgr. František Hrubý , zhlédnuto 28x

S žáky třídy 7.B jsme se v rámci hodin fyziky zapojili do 4. ročníku soutěže Očima termokamery 2023/2024 vyhlašovanou Západočeskou univerzitou v Plzni pro školy z celé republiky. Díky tomuto projektu dostali žáci zapůjčen Edukit s jednou termokamerou na dobu 14 dnů.

Za třídu 7.B jsme zaregistrovali tři „badatelské“ týmy a to Boženky, Kašmíry a Bordeláři. Každý z týmů si vymyslel soutěžní pokus, který následně žáci provedli a zpracovali podrobnou prezentaci s výsledky a metodikou, tyto byly odeslány do soutěže a my jsme netrpělivě čekali na výsledky.

Nemožné se stalo skutečností a čistě dívčí tým Boženky (ve složení Eliška Divišová, Anna Zábrodská, Kateřina Vávrová, Karolína Matoušková a Adriana Holubová) se se svým pokusem „Jak probíhá laminace dokumentů?“, umístil na skvělém 3. místě v kategorii junioři v celorepublikové konkurenci. Třída obdržela za účast týmů a umístění dívek poukázky do obchodu Alza v celkové hodnotě 5500 Kč, které využijeme na nákup studijních pomůcek. Jedná se o opravdu velký úspěch, zvláště když jde o první účast naší školy v této soutěži.

Děkujeme žákům 7.B za účast v soutěži a reprezentaci naší školy.

Mgr. František Hrubý – třídní učitel 7.B