Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Cena Ď – byli jsme při tom

Vloženo 19. 06. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová a děti ze ZŠ Spálené Poříčí, zhlédnuto 2873x

V pátek 14. 6. 2019 jsme my, vybraní žáci naší základní školy, nastoupili do autobusu a ujížděli jsme směrem na Prahu. Na Nové scéně Národního divadla se konal již 19. ročník udílení Ceny Ď. Vy nevíte, co je Cena Ď?

Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v České republice. Ď je odvozeno od českého rčení „tak ti ď“ – neboli „tak ti děkuji“. Cesta do Prahy nám s klidným a šikovným panem řidičem rychle utekla a po vystoupení z autobusu jsme ihned mohli obdivovat krásy našeho hlavního města. Jako poznávací znamení jsme si zvolili žluté šátky, které nás odlišovaly od ostatních turistů a zářily do dálky.

Procházku Václavským náměstím jsme si velice užili, i přes velké horko. Dokonce jsme navštívili největší obchod s hračkami v Česku Hamleys. Jen samotná návštěva tohoto hračkářství slibuje nevšední zážitek a zábavu a je rájem hraček pro malé i velké.

A pak honem na Novou scénu. Až v divadle jsme si uvědomili, jaká je to pocta, být přítomni udílení těchto cen. Celý ceremoniál se nesl v přátelském a velice upřímném duchu. Všechny udělené ceny putovaly do těch nejsprávnějších rukou. Nezištná pomoc druhým je totiž to nejkrásnější gesto, které musí každému vykouzlit úsměv na tváři a zahřát každého na duši.

Často jsme měli slzy na krajíčku, protože příběhy oceněných byly pravdivé a dojemné.

Cesta domů rychle utekla a my máme o čem přemýšlet. Například o tom, koho bychom mohli nominovat příští rok na Cenu Ď.

Mgr. Lenka Karasová a děti ze ZŠ Spálené Poříčí

Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka nominuje:

Vítězslav Březina - Aktivní spolupracovník hnutí Na vlastních nohou - Stonožka - Pan Březina již dlouhá léta podporuje hnutí nejen sponzorskými dary, ale také svou osobní účastí na stonožkových akcích, které pomáhá organizovat. Jeho práce v hnutí je velmi významná a pro hnutí je nepostradatelný.

Běla Gran Jensen nominuje:

Karel Vágner - Dlouholetá podpora hnutí Na vlastních nohou - Stonožka - Pan Vágner je dlouholetým příznivcem hnutí, se svým synem Josefem se účastní stonožkových akcí, na nichž Josef nebo oba dva vystupují, podporuje také hnutí sponzorskými dary i dalšími aktivitami. Podporuje nejen stonožkové hnutí, ale je vždy tam, kde je to potřeba.

ZŠ a MŠ Spálené Poříčí nominuje:

Karel Vágner - Pan Karel Vágner je dlouholetým spolupracovníkem hnutí Na vlastních nohou – Stonožka. Vždy s úsměvem a optimismem jemu vlastním nezištně spolupracoval na mnoha projektech. Oba jmenovaní, pan Karel Vágner a pan Vítězslav Březina, převzali od paní Běly Gran Jensen a pana kradinála Dominka Duky „Cenu Ď“.

Pro nás bylo velkou ctí, že oběma oceněným předali žáci naší školy květiny za všechny „stonožkové školy“.

Mgr. Jiří Šeffl, ZŠ a MŠ Spálené Poříčí

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign