Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Naše spolupráce se ZOO Plzeň tak, jak ji vidí Anička a Petr

Vloženo 03. 07. 2019, autor Petr Veselý 8.A, Anna Šlejsková, 7.A, zhlédnuto 1644x

Ve čtvrtek 20. 5. 2019 se někteří z nás zúčastnili večerní prohlídky ZOO Plzeň. Tuto návštěvu jsme měli jako odměnu za pomoc na akci May Day. Vy nevíte, co je May Day? May Day je významný ochranářský den v řadě českých i slovenských zoologických zahrad, který každoročně připadá na 1. květen.

Jedná se o jakési volání ohrožených druhů o pomoc. Smyslem této akce je hravou interaktivní formou seznámit veřejnost s ochranářskými počiny a konkrétní projekty finančně podpořit.

V letošním roce se v plzeňské ZOO vybrala částka 33 524,- Kč na Ptačí park Josefovské louky. Na této částce jsme se podíleli i my žáci a učitelé ZŠ Spálené Poříčí se svým stánkem plným našich výrobků či tvořivou dílnou pro děti.

Při této příležitosti jsme také v zahradě pověsili ptačí budku. Vybrali jsme místo na vzrostlém stromu uprostřed pravěké vesničky. Až půjdete někdy v ZOO okolo, schválně se můžete podívat, jestli v budce s nápisem Spálené Poříčí náhodou někdo nehnízdí.

Taktéž byla o naší škole zmínka ve 2. čísle čtvrtletníku ZOO a BZ města Plzně Irisu.

Ale teď už k večerní prohlídce ZOO. Prohlídka začala u hlavního vchodu v 17:00 a končila v 19:30. Ještě zmíním, že ZOO byla pro návštěvníky již uzavřena, a tak jsme měli podvečerní ZOO jen pro sebe. Zahradu jsme procházeli s paní Ing. Stuchlovou, která nám u každého výběhu či terária řekla spoustu zajímavých informací. Začínali jsme u klokanů, pokračovali jsme dále k mangustám žíhaným, poté do pavilonu lvů, tropického pavilonu, do nočního světa, k šimpanzům, hrošíkům liberijským a žirafám. Jako sladkou tečku na závěr jsme mohli nahlédnout do chovatelského zařízení k nosorožcům, kteří si právě užívali večerní koupel.

Prohlídka skončila opět u hlavního vchodu. Myslím si, že to byla velice krásná a poučná akce a že se všem moc líbila. Děkujeme ZOO Plzeň za tuto krásnou a poutavou procházku

Petr Veselý 8.A

 

První květnový den jsme se vydali do ZOO Plzeň na akci MAY DAY. Cílem akce bylo nejen vytěžit finanční částku na podporu Ptačího parku Josefovské louky, ale hlavně přiblížit veřejnosti potřebu a možnosti ochrany přírody. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří přispěli na tento projekt, ale především úžasným učitelům a žákům, bez kterých bychom neměli co prodávat. I přes velice nepříznivé počasí naše škola na tuto akci přispěla částkou 2 583,- Kč.

Díky této akci a naší pomoci na ní, jsme měli šanci zúčastnit se 20. června komentované prohlídky ZOO po zavírací době a nahlédnout tak s průvodkyní i do zázemí ZOO.

Anna Šlejsková, 7.A

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign