Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2021/2022

Třída plná pohody

Vloženo 23. 10. 2021, autor Mgr. Lenka Karasová a 1. B, zhlédnuto 231x

My v 1. B jsme už skutečnými školáky a snažíme se zodpovědně si plnit své školní povinnosti. Být školákem znamená však i rozvíjet důvěru, ohleduplnost, spolupráci, hovořit o problémech a řešit je, dokázat mezi sebou komunikovat. Vytvořit společně bezpečné prostředí pro všechny v naší třídě.

Všechny aktivity vedoucí k „Třídě plné pohody“ nabízí možnost pravidelné práce se vztahy uvnitř třídy, prostor pro podporu zdravých způsobů chování mezi dětmi, prostor k rozvíjení osobnosti dětí i jejich sociálních dovedností, možnost řešení aktuálních problémů třídy, prostor pro práci s pravidly třídy, prostor k prevenci rizikového chování.

V rámci výtvarné výchovy jsme si vytvořili aktivitu, která měla za cíl spolupráci, rozvoj schopnosti pomoci druhému, utvářet respekt vůči ostatním a podporovat sounáležitost. Výstupem byla krásná společná práce „Naše ZOO“. Každý z nás nakreslil oblíbené zvířátko, o kterém jsme hovořili a nakonec jsme vytvořili zoologickou zahradu s výběhy pro zvířátka i stezkami pro návštěvníky. Tato činnost se nám všem líbila a zůstal v nás příjemný pocit z dobře vykonané práce.

Mgr. Lenka Karasová a 1. B

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2021 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign