Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Co bych se chtěl/a ve škole (na)učit?

Vloženo 19. 01. 2023, autor Mgr. Pavlína Jandošová, zhlédnuto 514x

Žáci 7. ročníků naší školy se zapojili do aktivity/projektu Asociace neformálního vzdělávání (ANEV) a MŠMT, který se pomocí participativní a kreativní metody Photovoice (pomocí fotografií a digitálních technologií) snaží upozornit na to, jak současnou situaci ve vzdělávání, konkrétně její obsahovou stránku, vnímají děti školou povinné či mladí lidé z různých koutů naší republiky.

Žáci dostali příležitost se zamyslet nad tím, co se ve škole učí a jak výsledky učení využívají v reálném životě. Poprali se se zadáním, kde neexistují špatné a správné odpovědi, a kde každý hlas má svoji váhu. V samotném závěru i prostor ke sdílení, diskusi a vzájemné poznávání.

Vážíme si toho, že naši žáci přistoupili na nabídku vyjádřit se ke vzdělávání tímto nevšedním a kreativním způsobem. Současně jsme moc rádi, že si uvědomují význam vzdělávání pro svůj další život i význam celoživotního učení.

Co je tedy v oblasti vzdělávání důležité pro naše sedmáky?

  • Angličtina a další cizí jazyky
  • Finanční gramotnost (peníze, investice, podnikání)
  • Matematika, práce s digitálními technologiemi + bezpečnost na internetu
  • Vztah ke sportu
  • Praktické věci jako vaření a fotografování apod.
  • Ochrana přírody
  • Dobré vztahy s druhými lidmi a mnoho dalšího...

Díky tomu, že se do mapování zapojuje více škol v různých regionech, získáme představu o tom, jak situaci ve vzdělávání vidí děti na naší škole a v čem se jejich pohled shoduje anebo naopak rozchází s pohledem dětí z jiných regionů. Analytickou zprávu s výsledky (fotografie s texty i výsledky diskuzí z ohniskové skupiny) využijeme pro potřeby naší školy.

Mgr. Pavlína Jandošová

Přiložené soubory ke stažení:

photovoice.pdf (2 865,3 kB)

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign