Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Škola hrou ve 2. B

Vloženo 26. 01. 2023, autor Děvčata a kluci ze 2. B, třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová a asistentka pedagoga Dagmar Franková, zhlédnuto 505x

V naší třídě máme stále veselo. Každý den se těšíme na vyučování a s napětím očekáváme nové činnosti a aktivity. Velkou změnou pro nás všechny byl začátek školního roku a nová třída ve spálenopoříčském zámku.

„To je tedy něco! My se učíme na zámku!“

I z tohoto důvodu se cítíme něčím výjimeční.

První pololetí bylo jako jízda na rychlodráze. Uteklo tak rychle, že jsme se nestačili ani otočit. A co všechno jsme zažili...

V matematice jsme sčítali a odčítali v oboru do 100 a začali se učit násobilku. Máme rádi prostředí součtových trojúhelníků, pavučin, zvířátek dědy Lesoně, ale i výstaviště nebo autobusu. Při těchto hrách se bavíme a zároveň se učíme.

Druhy vět, řazení slov podle abecedy, psaní i/y po měkkých a tvrdých souhláskách, antonyma nebo synonyma - to všechno jsme se naučili v českém jazyce. Není nic lepšího než naše běhací hry na začátku každé hodiny. Nejnovější téma v prvouce – Rok, měsíce, roční období – jsme spojili s hodinami čtení a psaní. A s pohádkou O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH. Moc jsme si to užili.

Zmínit se musíme o vánoční besídce pro naše nejbližší. Přípravě jsme věnovali mnoho hodin, ale výsledek stál za to. Rodiče, babičky, dědečkové a sourozenci nás odměnili dlouhým potleskem a chválou. Dmuli jsme se pýchou. Myslíte si, že existuje snad něco lepšího?

Kdybychom měli vypsat všechny naše dosavadní projektové hodiny, zabralo by nám to hodně stránek. Prohlédněte si raději fotogalerii. Snad poznáte, jak je nám v naší třídě fajn. A můžete se přijít podívat!

Děvčata a kluci ze 2. B, třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová a asistentka pedagoga Dagmar Franková.

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign