Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Třídíme, tedy jsme

Vloženo 06. 03. 2023, autor Vyučující Kateřina Pyšná a Mgr. František Hrubý, zhlédnuto 597x

Otázka ekologického nakládání s odpadem je sice aktuální, komunálního odpadu však neustále přibývá. Lidé odpad netřídí nebo jej vůbec neukládají do nádob k tomu určených. Bezohledně odhazují odpadky všude, kam se jim zamane. Podpora udržitelnosti životního prostředí je bohužel netrápí. Proto jsme se rozhodli žáky motivovat, aby svou měrou přispěli k úklidu blízkého okolí naší ZŠ.

Ve čtvrtek 23. února jsme se v rámci pracovních činností vydali s žáky 9. tříd na obchůzku. Žáci byli vyzbrojeni jednorázovými rukavicemi a pytli na odpadky. Ve skupinkách prozkoumávali prostranství kolem autobusového nádraží, bytových domů a hřiště.

Žáci se nadšeně pustili do práce. Dokonce se předháněli, kdo zaplní pytle jako první. Postupně jsme vyčistili okolí bytových domů a následně se vrátili k budově školy, kde jsme zhodnotili činnost všech skupin. Děkujeme naším žákům za aktivní spolupráci a věříme, že jsme je svou angažovaností podpořili k dalším ekologicky zaměřeným aktivitám.

Vyučující: Kateřina Pyšná, Mgr. František Hrubý

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign