Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Setkání s ilustrátorkou dětských knížek

Vloženo 13. 06. 2023, autor Mgr. Lenka Karasová, třídní učitelka 2. B, zhlédnuto 265x

V pátek 9. 6. 2023 navštívila naši třídu 2. B paní EVA SÝKOROVÁ, ilustrátorka dětských knížek. Na toto setkání jsme se všichni těšili a nedočkavě jsme naši návštěvu vyhlíželi.

Přemýšleli jsme, jak se paní Evě představíme, abychom byli trochu originální. Proto každé z dětí napsalo svoji životabáseň. Bylo to perfektní vyjádření svého JÁ. Někdy mě až mrazí, jak děti dokáží být upřímné a starostlivé. Jako poděkování za krásné práce nakreslila paní Eva každému obrázek.

Ilustrování knih pro děti je pro paní Evu splněným dětským snem. Dozvěděli jsme se, jak ilustrace k dětským knížkám vznikají. Není to vůbec jednoduché, ale výsledkem jsou krásné obrázky, které dělají radost dětem i dospělým.

Zajímavou byla také její spolupráce se Zdravotními klauny a Dětským centrem v Plzni. Rovněž se podílela na přípravě učebnic pro základní školy.

V závěru vyučování jsme si přečetli dva příběhy z knihy Pohádky z vesmíru. Podle fantazie děti nakreslili malé Jupiterky. Proč zrovna Jupiterky? Své jméno dostaly podle planety Jupiter, na které žijí.

Nesmím zapomenout na vzkazy, které děti paní Evě napsaly. Určitě z nich měla velkou radost. My jsme se radovali z knížky ČÁRY MÁRY BUBLIFUK, kterou nám paní Eva věnovala.

Děkujeme za milou a laskavou návštěvu. A tímto děkuji i mamince Terezky, která nám tuto návštěvu domluvila.

Mgr. Lenka Karasová, třídní učitelka 2. B.

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign