Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Šťastná vycházka našich prvňá(č)ků

Vloženo 20. 06. 2023, autor Mgr. Alena Nosková, 1. A , zhlédnuto 283x

Blížící se konec školního roku jsme si v prvních třídách zpestřili šťastnou vycházkou. Cíl byl jasný – opustit teplou třídu, trochu se protáhnout a užít si čerstvého vzduchu cestou na Šťastnou věž.

Zámecká 1. B se vydala po stopách víly Terezky hned po začátku vyučování, 1. A nejdříve přijala milou návštěvu budoucích prvňáčků, které uvítáme v září v naší škole.

Zatímco 1. B postupovala po jednotlivých zastaveních a poctivě plnila všechny úkoly, 1. A se alespoň na skok zastavila v infocentru k prohlédnutí výtvarných prací dětí ze školní družiny. A věřte nám, že tam bylo mnoho k vidění. Družinové děti hrdě (a plným právem) ukazovaly své výtvory a my všichni jsme krásné a nápadité obrázky obdivovali. Pak už jsme museli trochu natáhnout krok, abychom svého cíle dosáhli včas. Na třetím zastavení jsme se sešli s 1. B, která vyplňovala křížovku, a dál jsme pokračovali společně.

Šťastná věž byla radostně uvítána s lákavou představou, co si kdo koupí dobrého. A tak jsme se rozdělili na ty, kteří se už nemohli dočkat svého nanuku (coly, brambůrků, zákusku…), na ty, kteří se zatím věnovali svačině, a na ty, kteří se pustili do zteče nafukovacího hradu. Třešničkou na dortu se stal výstup na Šťastnou věž.

Všechny děti z našeho pěšího výletu zaslouží pochvalu za svou aktivitu a za to, že vše proběhlo tak, jak má. Já bych ještě chtěla poděkovat rodičům – za to, že své děti vedou k samostatnosti a zdvořilosti, a za přípravu děvčatům Pouchovým. Vycházka se opravdu vydařila.

Mgr. Alena Nosková, 1. A

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign