Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Přírodovědná vycházka šesťáků

Vloženo 11. 07. 2023, autor Mgr. Michala Jandíková, Mgr. František Hrubý a Mgr. Veronika Cinková, zhlédnuto 308x

V posledním červnovém týdnu vyšly obě třídy šesťáků na přírodovědnou vycházku podél říčky Bradavy a k rybníku Hvížďalka. Žáci byli vybaveni síťkami na hmyz, krabičkami s lupou a různými určovacími klíči.

První zastávka byla nedaleko Spáleného Poříčí. Všichni se zaujetím lovili bezobratlé živočichy na louce i v nedalekých křovinách a určovali, co se jim podařilo pochytat. Potkali jsme řadu zástupců hmyzu, pavouků a další malé živočichy. Další zastávka byla u rybníka, kde pan učitel Mgr. František Hrubý ukázal žákům, jak se odebírá plankton pomocí síťky planktonky. Poté jsme museli přidat trochu do kroku, abychom stačili ještě poslední zajímavé místo. Nad rybníkem Hvížďalka jsme odchytli několik raků kamenáčů. Jedná se o vzácného zástupce korýšů a symbol Chráněné krajinné oblasti Brdy. Kluci neváhali, zuli boty a hledali raky ve vodě. Všichni jsme si raky prohlédli a vypustili je zpět do jejich přirozeného prostředí. Potom jsme již vykročili zpět ke škole a na oběd. Z fotek je zřejmé, že se vycházka líbila žákům i učitelům.

Mgr. Michala Jandíková, Mgr. František Hrubý a Mgr. Veronika Cinková

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign