Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Dračí lodě - závod základních a středních škol

Vloženo 11. 07. 2023, autor Mgr. Zuzana Sermešová, zhlédnuto 322x

Stejně jako v loňském roce jsme se rozhodli reprezentovat naši školu na závodě dračích lodí i letos. Vloni to byl pro nás neuvěřitelný zážitek. Už jsme věděli do čeho jdeme, co nás čeká a mířili jsme vysoko.

Letos se závod konal 19.6. znovu na přehradě České údolí vedle areálu Škodaland. Závodu se účastnily desítky posádek z druhého stupně základních a ze středních škol. Protože je naše třída méně početná než je potřeba do posádky dračí lodě, přibrali jsme posily i z jiných tříd. Naše posádka si ponechala jméno z minulého ročníku, a tak jsme znovu na řece Radbuze i na přehradě nasedli na naší Černou Perlu. Organizace Pilsner dragons, která tento závod pořádá, nám totiž znovu nabídla možnost si osahat pádlo a osvěžit dovednosti nabrané před rokem, a tak jsme týden před závodem absolvovali ještě trénink na řece Radbuze. Noví členové měli možnost se s pádlováním té dlouhé a 250 kg těžké lodě, seznámit. V den závodu jsme vyráželi dříve než bychom šli do školy, ale vůbec nám to nevadilo. Počasí bylo velmi příjemné a my jsme se moc těšili. Závod byl velice napínavý, kdy jsme se po třech rozřazovacích jízdách dostali až do finále. Tam už na nás čekali nejsilnější z 21 účastnících se posádek. Nakonec jsme obsadili čtvrté místo, což byl veliký úspěch protože jsme závodili se staršími a silnějšími ročníky. I my jsme ale dostali krásné motivační medaile, na kterých stálo "...za rok se vrátím a vyhrajeme!..." A my jsme si jisti, že to tak bude. Já jako bubeník musím říct, že vidět zapálení, nadšení a spolupráci všech přímo při jízdě je opravdu nezapomenutelný zážitek a jsem ráda, že zrovna já jsem mohla být u toho.

Mgr. Zuzana Sermešová

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign